Mitai ir faktai apie dantų implantus

Dantu implantai

Kuomet informacijos srautai tampa itin didžiuliai, kyla pavojus susidurti su iškreiptais faktais. Dažnai žmonės perskaito rastus straipsnius ar komentarus internete ir taip dažnai susidaro tam tikrus mitus apie pačius įvairiausius dalykus.

Vieni iš populiariausių mitų – apie sveikatą. Dažnas vadovaujasi nežinomų žmonių skleidžiamais patarimais, kuriuos rado kokiame nors internetiniame tinklalapyje. Ne visi skaitytojai yra kritiški, todėl įvairūs pareiškimai kaip „per pilnatį negalima traukti ir taisyti dantų“ ar „mažą temperatūrą reikia malšinti karštomis arbatomis su medumi“ dažniausiai yra melagingi.

O kokie mitai apie dantų implantus yra dažniausiai sutinkami internete? Štai keletas pavyzdžių.

  • Dantu implantai skirti tik turtingiesiems. Šis mitas pagrįstas didele implantų kaina, kuri dažniausiai svyruoja tarp ne dešimties, o poros ar daugiau šimtų eurų. Žinoma, ne visi turi galimybę daug uždirbti ir iškarto susimokėti už dantų gydymą. Odontologijos klinikoms yra svarbus kiekvienas klientas, todėl jos siūlo lanksčius mokėjimus už gydymą.
  • Jei nematyti iškritusio danties, vadinasi nereikia jokio implanto. Žmonės mano, jog jei problemos (t.y. iškritusio danties) nesimato, vadinasi, jos ir nėra. Bet ar iš tiesų tai yra tiesa? Atsiradus tarpui dantų eilėje kiti dantys pradeda nežymiai krypti, o nuo to kenčia dantų sąkandis. Bet ne tik tai – kiekvieną kartą kandant kietą maistą jaučiamas diskomfortas, todėl dantų implantacija pasitarnaus kokybiškesniam gyvenimui.
  • Po dešimties metų implantus reikia pakeisti į naujus. Vos pasibaigus implantacijai, žmonės skuba taupyti pinigus, kurių neva prireiks po dešimties metų, kuomet ką tik įdėtas implantas „baigs galioti“. Iš kur atsirado dešimties metų terminas? Tai – tik implantų gamintojo garantija, kuri užtikrina nemokamą implanto priežiūrą. Nors medicinoje nėra šimtaprocentinės garantijos, vertėtų neturėti jokių išankstinių nusistatymų dėl dantų implantų – jie odontologijoje atsirado prieš 50 metų, o pirmieji sraigtiniai implantai, kurie buvo įsodinti Švedijoje, tarnavo 40 metų. Tinkama dantų implantų priežiūra leis džiaugtis ne tik gera dantų sveikata, bet ir tinkamai tarnaujančiais implantais.

Dažniausia įvairių mitų atsiradimo priežastis yra nežinojimas, todėl vertėtų būti kritiškam išgirdus vieną ar kitą neįtikėtinai skambantį faktą.