Kaip sutarti su kambariokais

svetaines baldaiStudentai, ypač tie, kurie gyvena bendrabutyje, susiduria su naujo gyvenimo iššūkiais. Vienas jų – kambariokai. Jie gali tapti tiek geriausiais draugais – beveik šeimos nariais – arba žmonėmis, kurių niekada nenorėsite matyti. Kad taip nenutiktų, pateiksime keletą patarimų, kurie padės palaikyti draugiškus ryšius su kambariokais.

 

  1. Jau pirmą dieną, kai atsikraustote į naują vietą ir sutinkate žmogų, su kuriuo gyvensite, pradėkite bendrauti. Susitarkite pagrindines taisykles – tarkim, jūsų kambariokas rūko, tačiau jūs negalite pakęsti dūmų kvapo, tai paprašykite, kad jis tai darytų lauke ar bendrame balkone. Taip pat, pasiskirstykite darbus – gerai žinoti, kuris kurią dieną išneš šiukšles ar plaus grindis. Galbūt tokios taisyklės skamba kaip griežtas bendravimo būdas, bet tai padės žinoti savo vietą ir pareigas bei apsaugos nuo galimų nesusipratimų.
  2. Dalinkitės. Namuose palikti svetaines baldai ar plazminis televizorius, ko gero, netilps į mažą bendrabučio kambariuką ir, ko gero, tokių daiktų ten nereikia. Vietoj to, sugalvokite, kas kokius daiktus atsiveš – taip sutaupysite ir pinigų, ir vietos kambaryje. Jei nuspręsite, galite dalintis ir maistu. Nuspręskite, kuriomis dienomis, kuris gamins ir taip nemažai sutaupysite – gaminti vienam daug brangiau nei dviem ar trim.
  3. Nuveikite ką nors smagaus. Pradėti gyventi su visai nepažįstamu žmogumi gali būti nejauku, tad pasistenkite sužinoti vienas apie kitą daugiau linksmai leisdami laiką. Važiuokite drauge pavažinėti dviračiais ar apsilankykite kokiame nors renginyje – galbūt sužinosite, kad turite bendrų pomėgių ir interesų ir taip nereikės klausytis spengiančios nejaukios tylos kambaryje. Pasikalbėkite apie tai, kokias knygas, filmus, žurnalus mėgstate – ko gero, atrasite panašių. Išsiaiškinkite muzikinius skonius – taip žinosite ar galite savo dainų klausytis su kolonėlėmis ar teks tai daryti su ausinėmis.
  4. Būkite tolerantiškas. Naujojo gyvenimo su nepažįstamu žmogumi pradžioje teks susidurti su įvairiausiomis situacijomis. Teks priprasti prie kito žmogaus miego ritmo, galbūt kiek per garsaus kramtymo ir panašiai. Tol, kol tokie kito žmogaus įpročiai smarkiai netrukdo jūsų gyvenimui, mokykitės priimti juos. Taip pamatysite, kaip svarbu pažinti žmones ir juos suprasti.

Taigi, sutarti su kambarioku nėra taip sudėtinga, jei esate pasiryžęs aiškiai komunikuoti, bendradarbiauti ir išlikti tolerantišku.