Išmanieji laikrodžiai ir apyrankės: kaip išsirinkti?

Šiandien įvairių išmaniųjų įrenginių pasirinkimas tampa vis didesnis, todėl natūralu, kad dažnai kyla klausimas, kokie išmanieji laikrodžiai ar kokios išmaniosios apyrankės galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Šios produkcijos asortimentas yra tikrai labai platus, taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Laikrodis ar apyrankė?

Išmanieji laikrodžiaiIr vienas, ir kitas pasirinkimas gali būti iš tiesų palankiu, taigi, verta pagalvoti, kuris šių sprendimų gali būti pačiu palankiausiu. Išmaniosios apyrankės yra mažesnės, jų dizainas yra sportinis, todėl jos puikiai pasiteisina tada, jei norima minimalistinio dizaino aksesuarų. Vis dėlto, nors išmanieji laikrodžiai yra didesni, tačiau jų funkcionalumas taip pat yra didesnis. Ekrane yra rodoma daugiau informacijos, be to, išmanusis laikrodis atrodo elegantiškiau, ir gali būti segimi ne vien tik sportuojant, bet taip pat ir įvairių švenčių metu. Toks aksesuaras gali būti neatsiejama stiliaus detale – juk visada yra galimybė pasirinkti tinkamiausią laikrodį.

Suderinamumas

Praktiškai visi išmanieji laikrodžiai bei visos išmaniosios apyrankės gali būti poruojamos su išmaniuoju telefonu (tam  paprastai yra naudojama Bluetooth sąsaja). Taip pat kai kurie išmanieji įrenginiai gali būti poruojami naudojant Wifi arba NFC. Kai kurie įrenginiai turi ir USB jungtį.

Palaikoma operacinė sistema

Išmanieji laikrodžiai bei išmaniosios apyrankės paprastai palaiko tam tikrą operacinę sistemą, todėl renkantis šį įrenginį svarbu įsitikinti, kad jį galėsite poruoti su turimu išmaniuoju telefonu. Nors dauguma išmaniųjų laikrodžių bei apyrankių gali būti naudojami su įvairiais išmaniaisiais telefonais, tačiau rasime ir tokių modelių, kurie yra skirti tik tam tikriems konkretiems telefonams.

Ekranas

Išmaniojo įrenginio ekranas – taip pat labai svarbus kriterijus, kada norima pasirinkti tinkamiausią produkciją. Paprastai išmaniųjų laikrodžių bei apyrankių ekrano dydis yra nurodomas coliais, ir paprastai jis būna nuo 1,2 iki 1,7 colio, tačiau galime rasti ir tokių įrenginių, kurių ekranas būtų didesnis. Svarbiu kriterijumi gali būti ir tai, kokia yra ekrano skiriamoji geba – ji nurodo taškų skaičių vertikaliai ir horizontaliai. Kuo taškų skaičius bus didesnis, tuo kokybiškesnis bus rodomas vaizdas.

Baterija

Verta atkreipti dėmesį į tai, koks yra nurodomas baterijos talpumas, matuojamas miliamperais į valandą (žymima mAh). Kuo bus didesni nurodomi skaičiai, tuo ilgesnė bus baterijos budėjimo trukmė. Gali būti nurodoma ir tai, koks baterijos veikimo laikas: išmanieji laikrodžiai paprastai gali veikti 1-24 h, tačiau taip pat galima rasti ir tokių laikrodžių modelių, kurie veiktų ilgesnį laiką, pavyzdžiui, savaitę. Kai kurie išmaniųjų apyrankių bei laikrodžių modeliai turi keičiamas baterijas, kurios gali veikti iki maždaug kelių mėnesių. Rinkdamiesi tinkamiausią modelį atsižvelkite į tai, koks yra baterijos įkrovimo tipas.

Įrenginių apsauga

Šiandien yra siūlomi tokie išmanieji laikrodžiai ir tokios apyrankės, kurios turi ypatingą apsaugą. Pavyzdžiui, gali būti pasirenkami įrenginiai, kurie yra atsparūs vandeniui, dulkėms ar smūgiams. Visada svarbu įvertinti, kokią apsaugą rinktis būtų tikslingiausia, ir tai galės padėti atrasti palankiausias pasirinkimo galimybes.

Funkcijos

Renkantis šiuos įrenginius visada svarbu įvertinti, kokios yra jų funkcijos. Dauguma jų turi laiko ir datos, žadintuvo, širdies ritmo jutiklio, žingsniamačio, miego laiko skaičiavimo funkcijas, tačiau jų gali būti ir kur kas daugiau. Rinkdamiesi įrenginį pagalvokite, kokias funkcijas naudosite dažniausiai, ir tai padės jums atrasti palankiausias pasirinkimo galimybes.

Kiti svarbūs kriterijai

Siūlomi įvairių modelių išmanieji laikrodžiai bei išmaniosios apyrankės, taigi, galite pasirinkti labiausiai patinkančią spalvą, atkreipti dėmesį į valdymo patogumą, ir t.t.